Maria Głuchowska (wł. Maria Głuchowska-Staszek) – piosenkarka, gitarzystka.
Na scenie pojawiła się jesienią 1970 r. śpiewając w grupie Quorum.
W tym samym roku związała się z warszawską grupą Janczary. W marcu 1971 r. wokalistka i zespół wzięli udział w VI Jarmarku Muzycznym w Częstochowie, gdzie M. Głuchowska zwyciężyła w kategorii wokalistów.
Nastepnie M. Głuchowska odchodzi do jazzowej formacji Paradox. W 1972 r. wokalistka wchodzi w skład Trzech Koron, z którymi występuje na koncertach „Nie przejdziemy do historii”, zorganizowanych z okazji dziesięciolecia Niebiesko-Czarnych i ostatnim występie Krzysztofa Klenczona. przed jego wyjazdem do USA.
Jesienią tego roku piosenkarka wchodzi w skład reaktywowanej grupy ABC. . Latem 1973 r. wokalistka znajduje w składzie Trubadurów. W roku następnym M. Głuchowska śpiewa w chórku towarzyszącym Maryli Rodowicz. Wkrótce artystka znika z krajowej estrady.
Po kilkunastu latach wokalistka wchodzi w skład grupy country – Lonstar Band, towarzyszacej rodzimej legendzie tej muzyki – Michałowi „Lonstarowi” Łuszczyńskiemu. Z grupą artystka nagrała kilka albumów, występując tam pod nazwiskiem Maria Staszek. Następnie śpiewa i gra na gitarze w zespołach: Come Back, i Jet Set Band, Obecnie piosenkarka występuje w zespole M.A.J. Trio, który tworzą: M. Głuchowska – śpiew, gitara; Andrzej Pisarzewski – gitara; Janusz Staszek – perkusja.

Podczas występu na gitarze zagrają: Wojtek Lisiewski „Lis’
Janusz Staszek – perkusja.

Location: Sol y Sombra 19:00 - 22:00